ProfweekNKPETL-2023
Анкета вступника
https://forms.gle/JgwcWpLx3f2gK1f58
Запрошуємо майбутніх здобувачів освіти долучитися до віртуального туру по навчальним курсам викладачів Новокаховського професійного електротехнічного ліцея
Дистанційна освіта: чому важлива системна робота замість чатів у месенджерах
👎 Не працювало і не працюватиме:
- намагання вирулити без ресурсів (бо це просто не можливо)
👍 Що працює:
- зворотний зв’язок (це просто живлення для прогресу та вдосконалення. а ще – для позитивних емоцій)
- фокус на вмінні навчатись (а не виконанні програми чи проходженні підручника)
- гнучкість (а це значить безпечне середовище для експериментів, змін та прийняття рішень )
І тоді, о чудо, освіта працює. І дистанційно!
І до того ми теж колись доживемо – коли будемо класно, натхненно, ефективно, цікаво навчати не під ракетами.
Дописи викладачів Новокаховського професійного електротехнічного ліцею про їх навчальні сайти
Глушко С.В.
Дистанційне навчання – поняття не нове. Ми мали змогу познайомитись з ним ще за часів пандемії. Але зараз, в умовах повномасштабної війни, воно виявилось тим місточком, який не тільки допоміг учням продовжити навчання, але й з’єднав нас усіх, розпорошених по світу.
У своїй практиці я використовую, спеціально для цього створені, навчальні сайти з предметів «Історія України», «Всесвітня історія» та «Громадянська освіта». Вони є чітко структурованими за розділами і темами і містять в собі різноманітні види матеріалів і форм роботи. Це і теоретичний і відеоматеріал, і презентації, інтерактивні вправи, творчі завдання, тестові роботи тощо. Це дає можливість учням не тільки опанувати новий матеріал але й проявити власний творчий підхід та досягти якомога кращих результатів. Дистант – це ще й перевірка на самостійність, зібраність, дисциплінованість та вміння проявляти свої вольові якості.
Відсутність інтернету, не задовільний стан здоров’я, необхідність перебувати у бомбосховищах та постійний стрес дуже погано впливають на будь-кого а особливо на дітей. Проте, такий спосіб навчання дає можливість кожній дитині, за потреби, вибудувати свій власний графік засвоєння нового матеріалу з оптимальним для неї навантаженням.
Мосьпан О.І.
У наших надскладних реаліях не всі здобувачі освіти мають змогу долучатись до онлайн уроків і працювати з учителем. У цьому випадку на допомогу приходять особисті сайти викладача та гул класи.
Кожен урок хімії містить відео урок чи іншу відео інформацію з розглядуваної теми, а також презентацію для тих, кому легше опрацьовувати матеріал у особистому темпі. Третім обов’язковим складовим компонентом дистанційного уроку є тестування. Тести створені на платформі «Гугл формс». До речі, тестування може бути звичайним або лайт-варіант, тоді воно може мати назву: гра «Так чи ні», «Встанови відповідність»…
Більшість уроків містять тестові завдання ЗНО попередніх років або аналогічні до них, це готує здобувачів освіти до сладання у майбутньому ЗНО чи національного мультипредметного тесту.
До багатьох уроків є додаткова інформація, з якою можна ознайомитись за бажанням і самостійно. Це рубрика «Для тих,хто хоче знати більше».
По-можливості, доповнюю уроки інтерактивними вправами
Досвід показує, що такий варіант організації дистанційного навчання є досить ефективним.
Дмитренко О.Б.
Створила навчальні сайти з предметів "Математика" і "Інформатика", бо вважаю їх надзвичайно важливими інструментами, які забезпечують доступ до якісної освіти здобувачами освіти незалежно від їх місця знаходження.
На цих платформах відкритий доступ до інтерактивних вправ, завдань, тренжерів; різнорівневих творчих практичних робіт; онлайн - тестування з миттєвою перевіркою.
Навчальні сайти працюють на будь - якому пристрої: комп'ютері, планшеті, смартфоні.
Навчальні матеріали цих ресурсів подані у сучасних форматах; в певній мірі персоналізовані і орієнтуються на досвід користувача.
Крім того,взяла собі за правило постійно оновлювати контент навчальних сайтів.