top of page

Які натхненні Ньютон з Лейбніцем були,

Якими барвами їх формули заграли,

Яку могуть побачили, коли

Зійшлись їх похідні і інтеграли!

Зійшлись – немов злилися два струмки

В стократ потужнішу ріку єдину.

Їх теоремі давній завдяки

Те, що колись долали вчені за віки,

Тепер учні, студенти долають за годину

Ідеї інтегрального числення берут свій початок у працях стародавніх математиків. Про це свідчить «Метод вичеркувань» Евдокса

Його ідеї наслідував Архімед. За його методом для обчислення плоскої фігури навколо неї описується і в неї вписується ступінчата фігура.

Йоган Кеплер розвинув ідеї Архімеда у 17 ст. Кеплер відкрив закони руху планет. Він очислював площі фігур, об’єми тіл, спираючись на ідею розкладання фігури і тіла на нескінчену кількість малих частин

Ісаак Ньютон (1643-1727) створив диференціальне й інтегральне числення за допомогою якого  обчислювали площі й об’єми. Опубліковані ці факти у «Методі флюкцій». Ця праця містила термін змінної величини – флюєнти (первісна або невизначений інтеграл). Швидкість зміни флюєнт – флюксія  (похідна)

Готфрід Вільгельм Лейбніц.

Незалежно від Ньютона Лейбніц також створив диференціальне та інтегральне числення. Він перший увів символ  інтеграла , що нагадував розтягнену букву s (з латинської) перша буква слова summa «сума».

Якоб Бернуллі

Бернуллі перший увів термін «інтеграл», що походить від латинського слова integer «цілий»

Михайло Васильович Остроградський, український матеманик досліджував проблеми математичного аналізу. Приятель Т. Шевченка

Михайло Пилипович Кравчук, український математик  успішно працівав в галузі математичного аналізу

ДЖЕРЕЛА ВЕЛИКОГО ВІДКРИТТЯ

Майстер

Як кажуть, знаючи люди, розв'язання практичних задач механіки і геометрії показало, що що дифференціальне і інтегральне обчислення це навколишня реальність, перекладена на математичну мову.

Клієнт

Як кажуть, знаючи люди, розв'язання практичних задач механіки і геометрії показало, що що дифференціальне і інтегральне обчислення це навколишня реальність, перекладена на математичну мову.

Я в захваті від побаченого та почутого!

bottom of page